Jesteś tutaj: Home » Kultura » Literatura » Zagadka źródła królowej rzek 

Zagadka źródła królowej rzek

Zagadka źródeł Amazonki od dawna była przedmiotem niekończących się spekulacji. Temat wywołał też dużo niezdrowej atmosfery w rodzimych kręgach. Autor, którego teza miejsca narodzin wielkiej rzeki została oficjalnie potwierdzona w Peru, demaskuje kulisy tych matactw. Jacek Pałkiewicz - reporter  i eksplorator, twórca survivalu w Europie. W 1975 r. przepłynął samotnie Atlantyk szalupą ratunkową. Poznał największe dżungle naszej planety i należy do ostatniej już generacji eksploratorów pustyń.


Uczy elitarne jednostki specjalne strategii przetrwania w odmiennych strefach geograficznych. W 1996 r. Pałkiewicz zlokalizował źródło Amazonki. Został za to uhonorowany odznaczeniem Kawalera Orderu Zasługi Republiki Włoskiej. W Polsce przyznano mu Złoty Krzyż Zasługi oraz Medal Prymasowski „Zasłużony w Posłudze dla Kościoła i Narodu”. Za „zasługi w dziedzinie rozszerzenia horyzontu geograficznego” w 1994 r. elitarne Royal Geographical Society, Królewskie Towarzystwo Geograficzne w Londynie powołało go, na wniosek Thora Heyerdahla, do swego grona.

Kompleksowe badania zespołu specjalistów kierowanego przez Jacka Pałkiewicza podważają tezę „National Geographic”, który ograniczył się do rozważenia wyłącznie jednego wąskiego kryterium wyboru źródła Amazonki.
Prof. Zdzisław Mikulski, Uniwersytet Warszawski

Gratuluję bohaterom ostatniego odkrycia geograficznego naszych czasów. Z przyjemnością wyrażam moje uznanie dla pracy jaką wykonała Pana ekipa badawcza, oraz dla wspaniałego wkładu jaki przyniosła naszemu krajowi. Przyczynienie się do lepszego poznania największej rzeki świata, Amazonki, jest cennym dziełem, które będzie docenione przez nasz naród.
Ricardo Marquez Flores, Pierwszy Wiceprezydent Republiki Peru

Jacek Pałkiewicz: Amazonka. Zagadka źródła królowej rzek
Wydawnictwo ZYSK i S-ka
Rok wydania: 2009, Stron: 452, Format: 145×205
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami, Cena: 39,90zł

---