Jesteś tutaj: Home » Moda » Dodatki » Torebka cenniejsza niż złoto 

Torebka cenniejsza niż złoto
Paryski Dom Mody Hermes szczyci się jedną z najsłynniejszych torebek „Hermes Birkin”.
Jej historia sięga roku 1984 wtedy to na rynek została wypuszczona pierwsza torebka.

Pojemna, elegancka, stylem skłaniająca się ku klasyce, stworzona do noszenia w ręku lub na nadgarstku. Występuje w kilku rozmiarach: 25,30, 35,40 cm może być uszyta z jednego lub kilku kawałków skór min. jagnięcej lub strusiej.

Jeden z najdroższych modeli to różowa torebka wykonana ze skóry krokodyla, kłódka zdobiona diamentami, jej cena wylicytowania przez anonimowego kupca to 222 tys. Dolarów.

Torebki robione są ręcznie, kaletnik średnio na wykonanie jednej potrzebuje od 20 godzin do nawet kilku tygodni. Do ich wykonania użyte są najwyższej jakości skóry. Nie dziwi więc fakt, że ceny tych torebek kształtują się od 9 tys. dolarów w górę. Kupujących nie brakuje Dom Modowy Hermes ma długą listę oczekujących a mimo to potrafi wycofać się z konkretnej wersji wzoru i koloru torebki Birkinia.

Pomysł na torebkę powstał zupełnie przez przypadek, jak głosi anegdota spotkały się dwie osoby Jane Birkin i Jean Louis Dumas. Podczas podroży samolotem aktorce z kosza wiklinowego na podręczne rzeczy, który zwykła ze sobą wozić wysypały się wszystkie rzeczy na podłogę, tak powstały pierwsze szkice  na torebkę.

Torebka cenniejsza niż złoto.Barbara Kowara

torebka cenniejsza niz złoto

---