Jesteś tutaj: Home » Kultura » Literatura » Siła wiary w marzenia 

Siła wiary w marzenia

Książka, która przywraca wiarę w marzeniaEric-Emmanuel Schmitt: Marzycielka z Ostendy

Książka, która przywraca wiarę w marzenia! Kim jest marzycielka z Ostendy? Starą, samotną kobietą czy osobą, która odrzuciła lęk i zagrała z losem o najwyższą stawkę? Położywszy na szali własne szczęście, zaryzykowała i zrealizowała swe największe pragnienie. Nagrodą była miłość.
Pięć opowiadań. Pięć marzeń. Pięć historii. Potęga pamięci, miłości, a może dotyku? Uczucie silniejsze niż upływający czas. Piękno odkryte w słowach, małżeństwo scalone przez śmierć, książka obarczona fatum, a wreszcie pamięć, jedyny strażnik naszych wspomnień. Literatura, która przywraca wiarę w marzenia.


Eric-Emmanuel Schmitt: Marzycielka z Ostendy

Bohaterowie najnowszych opowiadań Erica-Emmanuela Schmitta są zwyczajnymi ludźmi. Wyróżnia ich jedno %u2013 ryzykują, by spełnić swoje marzenia. Nie zawsze wygrywają, ale gdy już im się uda %u2013 nic nie może stanąć na ich drodze do szczęścia. Są podobni do nas, bo przecież wszyscy mamy pragnienia. Te małe, codzienne i ogromne, o podboju świata.
O tym, że warto w nie wierzyć, nie trzeba nikogo przekonywać.

Eric-Emmanuel Schmitt: Marzycielka z Ostendy
(La reveuse d’Ostende), Tłumaczenie: Anna Lisowska
Wydawnictwo ZNAK
Oprawa miękka, Rok wydania: 2009
Format: 124×195, Ilość stron: 256, Cena detaliczna: 29,90 zł

Eric-Emmanuel Schmitt urodził się 28 marca 1960 roku w Sainte-Foy-les-Lyon w rodzinie sportowców. Z wykształcenia filozof, pisze powieści, opowiadania, dramaty i eseje. W Polsce największą sławę przyniosła mu książka Oscar i pani Róża. Wszystkie jego książki natychmiast znajdują się na listach bestsellerów.

Tego autora również:
Oscar i pani Róża, Pan Ibrahim i kwiaty Koranu, Dziecko Noego, Małe zbrodnie małżeńskie, Opowieści o Niewidzialnym, Moje Ewangelie, Kiedy byłem dziełem sztuki, Przypadek Adolfa H., Moje życie z Mozartem,
Tektonika uczuć, Odette i inne historie miłosne

---