Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Fryzury » Magia fryzjerstwa - Sieradz Open Hair Festival 

Magia fryzjerstwa - Sieradz Open Hair Festival

 

 

 

 

 

 

 

 

Magia fryzjerstwa – to pokaz poprzedzony sesją fotograficzną, w której w rolę modelek miały okazję wcielić się Maja Bohosiewicz i Ada Fijał. Wszystko to przygotowali dla nas Milek Designe.

Prekursorem połączenia sztuki fryzjerstwa z nową obyczajowością, był na początku XX wieku Antoine Cierplikowski, dziś w jego ślady poszli styliści Milek Designe, jednak oni inspiracji szukali w kinie science fiction, w obrazach takich jak m.in.: „Matrix”, „Star Trek” czy „Piąty element”.

Za kilka dekad, kiedy cybernetyka, wszechobecna sztuczna inteligencja, będzie przeplatała się z zabawą już tylko na poziomie hedonizmu, fryzura będzie bazowała na dwóch skrajnych tendencjach. Z jednej strony będzie czerpać ze sterylności i idealnym dopracowaniu, wszystkich elementów, z drugiej na głowach będzie królował chaos i artystyczny nieład.

Takie fryzury też prezentują podczas sesji aktorki, Maja Bohosiewicz prezentuje nurt minimalizmu, a Ada Fijał uosabia artystyczną osobowość. Obydwie aktorki

 Zaprezentują futurystyczne stylizacje podczas pokazu „Magia fryzjerstwa”, jednego z głównych wydarzeń Sieradz Open Hair Festival, który odbywa się w rodzinnym mieście Antoine’a od 2009 r.

 

 

Karolina Jarząbek

---