Jesteś tutaj: Home » Kultura » Literatura » Jak zostać pisarzem? 

Jak zostać pisarzem?Pisarz w 10 lekcjach

Pierwszy krok w świat literatury, pierwsza książka,pierwszy wydawca, pierwsza recenzja,  pierwsza nagroda i pierwsze …  egzemplarze niesprzedane, czyli jak zostać pisarzem, zdobyć sławę i pieniądze.
Pisarz w 10 lekcjach, Philippe Segur

Jakże groźny i bezlitosny jest świat wydawców dladebiutujących pisarzy! Zewsząd pułapki i znikąd pomocy: tu recenzent-mordercatalentu, tam pseudoczytelnik na targach, z pomiętą karteczką podsuniętą do autografu, i jeszcze ci weterynarze, którzy nie wiedzieć dlaczego uparli się wyróżnić ambitną powieść własną nagrodą… A wszystko zaczęło się od marzenia skromnego grafika, Phila Dechine’a, który zapragnął zostać pisarzem.

Pisarz w 10 lekcjach to zabawna powieść –„instrukcja” dla wszystkich posiadaczy literatury w szufladzie, przewrotna i autoironiczna, z licznymi aluzjami autora do własnej twórczości i biografii. Gdybyż Woody Allen zechciał ją sfilmować…

Philippe Ségur napisał przezabawną książkę, w której opowiada o pracy nad swoją pierwszą powieścią i jej wydaniu w Buchet-Chastel.  Oczywiście, nic nie jest tu ani prawdziwe ani fałszywe – bo to jest powieść! „Lire”

Powieść dedykowana pani Verze Michalski, francuskiemu wydawcy Philippe’a Ségura i właścicielce Wydawnictwa Literackiego.
Już w księgarniach!

„Jeśli myślisz poważnie o napisaniu książki, musisz wiedzieć, że potem nic już nie będzie takie jak przedtem.”
Philippe Ségur

 Jak zostać pisarzem?

---