Jesteś tutaj: Home » Kobieta » Fryzury » Farbowanie włosów w czasie ciąży 

Farbowanie włosów w czasie ciąży

Każda przyszła mama zastanawia się, czy może farbować włosy w czasie ciąży, o czym mogą świadczyć liczne wpisy na forach internetowych. Faktem jest, iż kobiety nie powinny koloryzować włosów farbami zawierającymi amoniak i związki metaliczne szczególnie w okresie ciąży. Zawarte w nich substancje mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na nasze samopoczucie. Chemiczne składniki farb do włosów, które mogą zaszkodzić również dziecku, dostają się do organizmu przez drogi oddechowe i skórę. Szkodliwe może być także przebywanie w salonie fryzjerskim, gdzie używa się farb zawierających amoniak.

Farouk Shami, który jest założycielem Farouk Systems USA odkrył innowacyjną recepturę, dzięki której farby jego produkcji mogą używać nawet kobiety w ciąży. Sam producent uczulony na amoniak doskonale rozumie istotę problemu i obawę przyszłych mam, dlatego pozbawioną w 100% amoniaku. Farby Farouk Systems Ionic Permanent Shine Hair Color oraz CHI Infra High Lift marki Farouk Systems to jedyne w 100% bezpieczne produkty do farbowania włosów na polskim rynku, których mogą używać kobiety w ciąży. Nie zawierają amoniaku oraz związków metalicznych.

Dodatkowe atuty produktów Farouk Systems to bezpieczeństwo dla organizmu i ochrona środowiska naturalnego. Pozwalają na uzyskanie jasnych blondów, ognistych rudości, jaskrawych czerwieni oraz nasyconych ciemnych kolorów. Ponadto pozostawiają na włosach wspaniały połysk, mają przyjemny zapach i nie naruszają struktury włosów.
Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama farb przeznaczonych do koloryzacji włosów. Różnią się paletą kolorów, ceną, ale także zawartością. Dobór składników, które zawiera farba nie jest przypadkowy. W czasie ciąży należy używać tylko delikatnych preparatów, które nie podrażniają skóry naszej głowy, ale również nie zawierają silnych związków chemicznych.

---