Jesteś tutaj: Home » Kultura » Literatura » Dyscyplina 

Dyscyplina

-Gdybyście ujrzeli własną śmierć, czy ta wiedza zmieniłaby to, jak przeżylibyście resztę życia?

  

Douglas Cole jest prześladowany – i chroniony – ale o tym nie wie. Jego życie zdruzgotała niewytłumaczalna tragedia, jego umysł nawiedzają upiorne wizje, im bardziej jednak kwestionuje naturę straszliwych wydarzeń rujnujących mu życie, tym trudniej mu znaleźć odpowiedź. Zepchnięty na krawędź szaleństwa, Douglas rozpoczyna rozpaczliwą psychiczną walkę z wrogiem, którego nie widzi i nie rozumie. Rozstrzygnięcie tej bitwy zaważy na losach całej ludzkości.

Powieść psychologiczna z elementami thrillera, która łączy w sobie wizjonerstwo Kurta Vonneguta i Philipa K.Dicka, elementy suspensu Michaela Crichtona,  oraz psychologiczną prawdę postaci Stephena Kinga.

Łącząc filozoficzną namiętność z elektryzującym napięciem fabuły, Dyscyplina stanowi wiwisekcję założeń dotyczących granic percepcji i rzeczywistości. W powieści o walce Douglasa Cole’a o świat bez granic, Paco Ahlgren swobodnie spłata twardy, szorstki realizm z oszałamiająco rozległą wizją intelektualną.

Paco Ahlgren (ur. 1968) -Od siedemnastu lat pracuje jako analityk finansowy. Od ponad dwudziestu lat studiuje też fizykę kwantową i jej implikacje dla współczesnych teorii naukowych, ekonomicznych i psychologicznych, a także jej uderzające podobieństwa do filozofii Wschodu – przede wszystkim taoizmu. Jego pierwsza powieść, „Dyscyplina”, stanowi wypadkową tych zainteresowań. Strona internetowa autora: www.pacoahlgren.com

Paco Ahlgren – DYSCYPLINA
Wydawnictwo Prószyński i S-ka

Tytuł oryginału: Discipline, Tłumaczenie: Jan Hensel

---