Jesteś tutaj: Home » Kultura » Literatura » Dynia z majonezem 

Dynia z majonezem


Miho i Seiichi od półtora roku mieszkają razem w niewielkim mieszkaniu. Ona pracuje w sklepie i jest przeciętną japońską dziewczyną. On to młody muzyk, który marzy o karierze w branży.  Niestety ciągle jest bezrobotny, przez co cały ciężar utrzymania spada na Miho. Ze względu na trudną sytuację finansową dziewczyna podejmuje dodatkową pracę w nocnym klubie.Dynia z majonezem

Dynia z majonezem to historia o problemach współczesnych młodych ludzi. To opowieść o szukaniu swojego miejsca na ziemi, stworzona przez Kiriko Nananan – twórczynię słynącą z subtelnej, realistycznej kreski i wnikliwej obserwacji otaczającego nas świata.

Kriko Nananan jest zarówno rysowniczką, jak i autorką scenariuszy. Zadebiutowała w 1993 roku w magazynie Garo. Jej prace cechuje bardzo osobiste, kobiece podejście do codziennego życia oraz prosta, realistyczna kreska. Stworzone przez autorkę historie opisują życie młodych Japończyków. Prawdziwych ludzi, którzy popełniają błędy, szukają celu w życiu i mierzą się z codziennymi wyzwaniami.

Uniwersalność tematyki poruszanej przez Kriko Nananan sprawia, że jej komiksy cieszą się popularnością nie tylko w Japonii. Prace autorki zostały wydane między innymi w Stanach Zjednoczonych oraz we Francji, gdzie spotkały się z  wyjątkowo entuzjastycznym przyjęciem. O talencie młodej rysowniczki (ur. 1972 roku) świadczy również fakt, że na podstawie jej dwóch komiksów nakręcono filmy fabularne.

Wydawnictwo HANAMI
http://www.wydawnictwo.hanami.pl


---