Jesteś tutaj: Home » Kultura » Literatura » Diabelskie kości 

Diabelskie kości


Świetne! Nie mogę wyjść z podziwu jak płynnie Kathy Reichs przechodzi od żargonu kryminalistycznego do ciętych, zabawnych dialogów, od naukowca do znakomitej gawędziarki. Podziwiam i zazdroszczę – Sandra Brown, autorka „Play Dirty”

 

W remontowanym domu hydraulik odkrywa tajemniczą piwnicę i dokonuje makabrycznego znaleziska – kurczak bez głowy, zwierzęce kości i żelazne kotły, zawierające paciorki, pióra i inne przedmioty służące do odprawiania rytuałów religijnych. Środek ołtarza zajmuje czaszka nastoletniej dziewczyny. W tym samym czasie, na brzegu pobliskiego jeziora, mężczyzna wyprowadzający psa natyka się na bezgłowe ciało nastoletniego chłopca.
Nic tu nie jest jasne – ani kiedy, ani gdzie obie śmierci miały miejsce. Czy dziewczyna została zamordowana w piwnicy, czy może jej czaszka trafiła tam później? Dlaczego ciało chłopca jest nadzwyczaj dobrze zachowane? Podjudzani przez kaznodzieję robiącego karierę w polityce, mieszkańcy Charlotte szukają winnych wśród czcicieli diabła i wyznawców wikki. Rozpoczyna się polowanie na czarownice.
Do zbadania okoliczności obu spraw władze wzywają antropolog sądową Temperance Brennan.
Po sukcesie swojej ostatniej powieści „Kości w proch”, Kathy Reichs – autorka sławnych na całym świecie bestsellerów, antropolog sądowy i producentka hitu telewizyjnego „Kości” – powraca do Charlotte w Karolinie Północnej, gdzie Temperance Brennan musi odkryć tożsamość dwóch młodych ofiar i zmierzyć się ze śmiercionośną mieszanką voodoo, santerii i satanizmu.
W swojej jedenastej książce Kathy Reichs snuje przed czytelnikami kolejną porywającą opowieść o świecie zbrodni i fascynujących arkanach świata nauki.
Kathy Reichs ma ugruntowaną pozycję wśród autorów powieści kryminalnych. W „Diabelskich kościach” dostajemy to, co stanowi jej specjalność – mieszankę kryminalistycznych opisów, które „mrożą krew w żyłach” (Entertainment Weekly), i zaskakujące zwroty akcji, czyniące z powieści z serii „Kości” międzynarodowe bestsellery.

Kathy Reichs „Diabelskie kości”
Wydawnictwo: RED HORSE

wymiary: 125 x 195, oprawa: miękka ze skrzydełkami
data wydania: 23 października 2009, cena: 34,90 zł

Kathy Reichs – Podobnie jak jej bohaterka Temperance Brennan, jest antropologiem sądowym w Gabinecie Medyka Sądowego Północnej Karoliny. Ponadto pracuje w Laboratorium Kryminalistycznym i Medycyny Sądowej w prowincji Quebec. Kathy Reichs jest jednym z pięćdziesięciu sześciu antropologów, który otrzymali certyfikat American Board of Forensic Anthropology. Razem z misją ONZ identyfikowała ofiary ludobójstwa w Rwandzie i Gwatemali oraz pracowała w Strefie Zero po zamachach terrorystycznych w Nowym Jorku.
Kathy Reichs pochodzi z Chicago, gdzie ukończyła studia i otrzymała najpierw stopień magistra, a po błyskotliwej karierze naukowej tytuł profesora antropologii University of North Carolina w Charlotte. Obecnie dzieli swój czas pomiędzy pracę i pisanie, mieszkając w Charlotte i Montrealu. Autorce sławę przyniosła książka „Deja Dead”, która stała się bestsellerem „New York Timesa” i zdobyła Ellis Award w 1997 r. dla Powieści – Debiutu. Do tej pory napisała jedenaście powieści o przygodach Temperance Brennan, które zostały przetłumaczone na ponad 30 języków i sprzedane w milionowych nakładach. Reichs zainspirowała swoimi książkami twórców serialu „Kości”  oraz została współproducentką serialu.
Warto odwiedzić stronę internetową autorki, znajdującą się pod adresem:www.kathyreichs.com .

---