Jesteś tutaj: Home » Kultura » Literatura » Bajarka opowiada 

Bajarka opowiada

Zysk i S-ka Wydawnictwo oraz Polskie Radio Program 1 serdecznie zapraszają do wysłuchania klasyki literatury dla dzieci – zbioru baśni całego świata opracowanego przez Marię Niklewiczową BAJARKA OPOWIADA.
Bajarka opowiada

Bajarka opowiada to staranny wybór baśni z całego świata adresowany przede wszystkim do tych, którzy chcą baśnie opowiadać swoim dzieciom, jak i dla tych młodych czytelników, którzy chcą je czytać samodzielnie. Każda z baśni ma określony stopień trudności tak, by je właściwie adresować.
Baśnie opowiedziała Maria Niklewiczowa, a książkę zilustrowała Maria Orłowska-Gabryś. Obie to legendy polskiej literatury dla dzieci.
Od czasu ukazania się pierwszego nakładu tej książki w 1959 roku zyskała ona olbrzymią popularność i bez wątpienia stała się najchętniej czytanym przez dzieci i ich rodziców zbiorem baśni.

Bajarka opowiada już od 50 lat! Posłuchaj!

Co opowiemy, będzie oczywiście zależało od tego, komu mamy opowiadać.
Zgromadziłam w tym zbiorze kilkadziesiąt baśni łatwiejszych i trudniejszych; jest w nim kilkanaście baśni polskich, inne są zaczerpnięte z twórczości ludowej różnych narodów.
Nie obawiajmy się opowiadać w Polsce baśni nawet bardzo dalekich ludów. Wzbogacamy w ten sposób wyobraźnie słuchaczy i kształcimy ich wrażliwość artystyczną na piękno w różnej postaci, dostarczając im przy tym sporo wiadomości o świecie.
Maria Niklewiczowa

RADIO DZIECIOM
POLSKIE RADIO PROGRAM 1
GODZ. 19.30-19.58 (22-26 czerwca)
INTERPRETACJA ARTYSTYCZNA HENRYK TALAR

---